Presser Gábor első musicalje a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról országos turnéra indul, Vándorfi László rendezésében, Szabó Kimmel Tamás, Trokán Nóra, Novák Péter, Ekanem Bálint Emota, Fekete Linda főszereplésével. A musical Budapesten a Papp László Sportarénában, a Veszprém Arénában, a szegedi Pick Arénában, a debreceni Főnix Arénában, a pécsi Lauber Dezső Sportcsarnokban és a győri Audi Arénában lesz látható. A KultúraOnline.hu beharangozó cikke.
Pár éve még ezen a napon, vagyis szeptember második vasárnapján ünnepeltük a Magyar Dal Napját. Az esemény eredeti ötletgazdája Presser Gábor, a Vígszínház zenei vezetője. Olyan ikonikus vígszínházi produkciók fűződnek a nevéhez, mint a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról, a Harmincéves vagyok, a Jó estét nyár, jó estét szerelem, a 36 éve bemutatott A padlás musical vagy a 2023/24‑es évad zenés sikerprodukciója a Pinokkió. Bár hivatalosan már nincs ilyen esemény, mégis mi szeretnénk köszönteni a magyar dalszerzőket, előadókat és magát a magyar dalt. Büszkék vagyunk arra, hogy a Vígszínház is részese lehetett sok új magyar dal születésének, s hogy száznál is több ismert és népszerű dal nálunk csendülhetett fel először. Majdnem 50 évvel ezelőtt, 1975‑ben mutattuk be Az ifjú W. újabb szenvedései című előadást, melyben Hegedűs D. Géza énekelt egy dalt, Presser Gábor és Adamis Anna szerzeményét. Ez volt Hegedűs D. Géza első nagy szerepe a Vígben, 22 évesen, néhány napja pedig, több évtizednyi varázslatos alakítással és megannyi főszereppel a háta mögött, a Nemzet Színésze lett. Isten éltesse hát a Magyar Dalt és Hegedűs D. Gézát! A Vígszínház videója.
Június 14‑én mutatja be a Szabadkai Népszínház Magyar Társulata a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról aktualizált változatát, Képzelt riport címmel. A darabot Bal József rendezte, az előadásban közreműködik a Róna táncegyüttes.
A zenés családi roadmovie vígszínházi alkotói arra törekedtek, hogy az ismert Pinokkió-feldolgozásokhoz képest minél többet megmutassanak az eredeti történet csapongó fantáziájából, játékosságából és humorából. A nagyszabású produkció keletkezéséről és próbafolyamatáról készült filmben bemutatjuk az izgalmas műhelymunkát, megismerhetitek a szereplők és az alkotók gondolatait, de még a bálna kilétére is fény derül!
A Csík Zenekar, karöltve korunk kilenc népszerű könnyűzenei előadójával, egy még sosem látott produkciót állított színpadra Budapest legnagyobb szabadtéri szórakozóhelyén, a Budapest Parkban. A koncert vendégei Presser Gábor, Karácsony János, Földes László Hobo, Kiss Tibi, Lovasi András, Beck Zoli, Lábas Viki és Fekete Giorgio voltak. A három generáció képviseletében meghívott zenészikonok és a Csík Zenekar közös produkciója egyszerre szólt minden korosztályhoz.
Fergeteges családi musical a Budapesti Operettszínházban Varró Dániel és Teslár Ákos sziporkázóan szellemes szövegével és Presser Gábor varázslatos zenéjével: a Túl a Maszat-hegyen magával ragadja a kicsiket és a nagyokat egyaránt! A modern mesét a Pesti Broadway Musical Stúdió tehetséges fiatal művészpalántáinak előadásában láthatják a nézők, a produkciót Dénes Viktor állította színpadra. A Budapesti Operettszínház június 1‑jén mutatta be a zenés-verses minekmondjákot.
A Jó estét nyár, jó estét szerelem a magyar zenés színházi irodalom egyik legkülönlegesebb, egyben legsikeresebb darabja. Ősbemutatója óta igazi klasszikussá vált, ami nem is csoda: egyszerre elgondolkodtató, kritikus látlelet a társadalmi álszentségről s az emberi hiszékenységről, ugyanakkor szórakoztató, szellemes, fordulatos, slágerekben gazdag zenés mű is. A Magyar Színház színpadán most bravúros szereposztásban látható! A Magyar Színház beharangozója a 2024‑es előadáshoz.
A beatkorszak hőskorát idéző hangulatban kezdődött az »évszázad találkozója«, Presser Gábor és Szörényi Levente közös fellépése az Óbudai Társaskörben. Az esti kezdés előtt jó fél órával már Krúdy Gyula szemközt található utolsó lakhelye előtt kanyargott a bejutásra várók sora. Percek alatt elkelt minden jegy arra a hírre, hogy a legendás Illés zenekar sztárja és a néhai Omega egykori billentyűse együtt lép fel. Pedig csak beszélgettek. Víg György beszámolója az estről az Indexen.
Vasárnap reggel 9.00‑kor egy különleges werkfilmet láthattok az RTL-en a Pinokkió című előadásunkról.
Az új zenés családi roadmovie alkotói arra törekedtek, hogy az ismert Pinokkió-feldolgozásokhoz képest minél többet megmutassanak az eredeti történet csapongó fantáziájából, játékosságából és humorából. A nagyszabású produkció keletkezéséről és próbafolyamatáról készült filmben bemutatjuk az izgalmas műhelymunkát, megismerhetitek a szereplők és az alkotók gondolatait, de még a bálna kilétére is fény derül! Így készült a Pinokkió február 18‑án, vasárnap 9.00‑tól, az ismétlés pedig február 22‑én, csütörtökön 0:55‑kor lesz látható az RTL-en. Tartsatok velünk!" A Vígszínház beharangozó videója a Facebookon.
2023 decemberében mutatták be a Vígszínházban a Pinokkió című előadást, amely azóta is telt házzal megy. A darab zenéjét és dalszövegeit Presser Gábor és Sztevanovity Dusán készítette. Lapunk megkereste Presser Gábort, akitől megtudtuk, hogyan született a zenés előadás ötlete, több hét távlatából milyenek a visszajelzések a darab kapcsán, milyen személyes élmények bújnak meg a sokszor igen nehéz témák mögött, valamint létezik-e olyan, hogy hazugság a zenében. Rimay Ádám interjúja az Indexen.
Presser Gábor és Szörényi Levente együtt az Óbudai Társaskörben, február 25‑én Pályafutásuk során először lépnek pódiumra közösen! Veiszer Alinda beszélget a Világítótornyok sorozatban a magyar rocktörténet két ikonikus egyéniségével. Jegyek február 5‑étől vásárolhatók a Társaskörben, vagy online.
A Vígszínház decemberben mutatta be a Pinokkió című darabot, amit zenés családi roadmovie-ként aposztrofálnak, és tíztől százéves korig ajánlják. Az előadás rendezője Keresztes Tamás, a Katona József Színház színművésze, a Pinokkió pedig első rendezése egy állami kőszínház nagyszínpadán. Az alkotó az odaadó történetmesélés mellett egy páratlanul kreatív világot tár elénk, naprakészen és hűen reflektál a kihívásokra, amikkel az utóbbi években egyre gyakrabban találkozunk. Farkas Dorka kritikája a 24.hu-n.
A Vígszínháznál mesemusicalben Presser Gábor és Sztevanovity Dusán 35 éve töretlen sikerű A padlás musicalje a mérce. És ezzel is konferálták fel a karácsony előtt műsorra tűzött Pinokkiót. A szerzők azóta sem dolgoztak közösen új művön. Ezúttal ismét együtt jegyzik az épp 140 éve írt Carlo Collodi-mese musicalváltozatát. Szegő György kritikája a Theater Online színházi portálon.
Presser Gábor és Sztevanovity Dusán írt egy nyitányt a vígszínházi Pinokkióhoz. A színészek félig civilben, félig már jelmezben arról énekelnek a vasfüggöny előtt, hogy az életre kelt fabábu története megérkezik a színházba.Már a nyitány zenéje és a dalszöveg is jelzi: komolyan vették a feladatot. Ahogy A padlás esetében, most sem gyerekelőadásban gondolkodtak, műveik minden korosztálynak szólnak. Mindkettő finom, lírai. Balogh Gyula kritikája a Népszavában.
Az ATV Hazahúzó című sorozatában L. Dézsi Zoltán műsora bemutatja a Vígszínház történetét, bepillantást enged a kulisszák mögé, és a Pinokkió próbáiból is láthatunk részleteket. A műsorban megszólal Dino Benjamin, valamint Presser Gábor is.
Presser Gábor és Sztevanovity Dusán legújabb közös munkáját hatalmas érdeklődés övezte már a kezdetektől. A szerzőpáros ugyanis A padlás óta nem alkotott ekkora volumenű produkciót. Ezért is siettünk, hogy mihamarabb láthassuk a Pinokkió című zenés családi roadmovie-t a Vígszínházban. Lenti Barnabás kritikája a Színházvilág.hu weblapon.