A zenés családi roadmovie vígszínházi alkotói arra törekedtek, hogy az ismert Pinokkió-feldolgozásokhoz képest minél többet megmutassanak az eredeti történet csapongó fantáziájából, játékosságából és humorából. A nagyszabású produkció keletkezéséről és próbafolyamatáról készült filmben bemutatjuk az izgalmas műhelymunkát, megismerhetitek a szereplők és az alkotók gondolatait, de még a bálna kilétére is fény derül!
Vasárnap reggel 9.00‑kor egy különleges werkfilmet láthattok az RTL-en a Pinokkió című előadásunkról.
Az új zenés családi roadmovie alkotói arra törekedtek, hogy az ismert Pinokkió-feldolgozásokhoz képest minél többet megmutassanak az eredeti történet csapongó fantáziájából, játékosságából és humorából. A nagyszabású produkció keletkezéséről és próbafolyamatáról készült filmben bemutatjuk az izgalmas műhelymunkát, megismerhetitek a szereplők és az alkotók gondolatait, de még a bálna kilétére is fény derül! Így készült a Pinokkió február 18‑án, vasárnap 9.00‑tól, az ismétlés pedig február 22‑én, csütörtökön 0:55‑kor lesz látható az RTL-en. Tartsatok velünk!" A Vígszínház beharangozó videója a Facebookon.
2023 decemberében mutatták be a Vígszínházban a Pinokkió című előadást, amely azóta is telt házzal megy. A darab zenéjét és dalszövegeit Presser Gábor és Sztevanovity Dusán készítette. Lapunk megkereste Presser Gábort, akitől megtudtuk, hogyan született a zenés előadás ötlete, több hét távlatából milyenek a visszajelzések a darab kapcsán, milyen személyes élmények bújnak meg a sokszor igen nehéz témák mögött, valamint létezik-e olyan, hogy hazugság a zenében. Rimay Ádám interjúja az Indexen.
A Vígszínház decemberben mutatta be a Pinokkió című darabot, amit zenés családi roadmovie-ként aposztrofálnak, és tíztől százéves korig ajánlják. Az előadás rendezője Keresztes Tamás, a Katona József Színház színművésze, a Pinokkió pedig első rendezése egy állami kőszínház nagyszínpadán. Az alkotó az odaadó történetmesélés mellett egy páratlanul kreatív világot tár elénk, naprakészen és hűen reflektál a kihívásokra, amikkel az utóbbi években egyre gyakrabban találkozunk. Farkas Dorka kritikája a 24.hu-n.
A Vígszínháznál mesemusicalben Presser Gábor és Sztevanovity Dusán 35 éve töretlen sikerű A padlás musicalje a mérce. És ezzel is konferálták fel a karácsony előtt műsorra tűzött Pinokkiót. A szerzők azóta sem dolgoztak közösen új művön. Ezúttal ismét együtt jegyzik az épp 140 éve írt Carlo Collodi-mese musicalváltozatát. Szegő György kritikája a Theater Online színházi portálon.
Presser Gábor és Sztevanovity Dusán írt egy nyitányt a vígszínházi Pinokkióhoz. A színészek félig civilben, félig már jelmezben arról énekelnek a vasfüggöny előtt, hogy az életre kelt fabábu története megérkezik a színházba.Már a nyitány zenéje és a dalszöveg is jelzi: komolyan vették a feladatot. Ahogy A padlás esetében, most sem gyerekelőadásban gondolkodtak, műveik minden korosztálynak szólnak. Mindkettő finom, lírai. Balogh Gyula kritikája a Népszavában.
Az ATV Hazahúzó című sorozatában L. Dézsi Zoltán műsora bemutatja a Vígszínház történetét, bepillantást enged a kulisszák mögé, és a Pinokkió próbáiból is láthatunk részleteket. A műsorban megszólal Dino Benjamin, valamint Presser Gábor is.
Presser Gábor és Sztevanovity Dusán legújabb közös munkáját hatalmas érdeklődés övezte már a kezdetektől. A szerzőpáros ugyanis A padlás óta nem alkotott ekkora volumenű produkciót. Ezért is siettünk, hogy mihamarabb láthassuk a Pinokkió című zenés családi roadmovie-t a Vígszínházban. Lenti Barnabás kritikája a Színházvilág.hu weblapon.
A XXI. századi Pinokkió friss, kreatív ötlet-, gondolat- és érzelemparádé. A vígszínházi előadás Carlo Collodi 142 éve írt Pinokkió-történetéhez visszatérve a mai valósághoz közelíti az életre kelt fabábu mesétől elvonatkoztató kalandjait. Szentgyörgyi Rita kritikája a HVG-ben és a hvg360‑on.
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy a Pinokkiót csak 10 éven felülieknek kell játszani, ahogy ezt a Vígszínház ajánlja. Például a Piroska és a farkas, a Jancsi és Juliska,A három kismalac szintén tele van rémséggel, mindegyikben még a kis főszereplők életére is törnek, de azért néhány éveseknek már olvashatók, színpadi adaptációban pedig látogathatók. Bóta Gábor kritikája a Pepita Magazinban.
Bizonyára mindenki kíváncsi arra, hogy akad-e a Pinokkió előadásban A padlásnak bármiféle lenyomata, utánérzete, áthallása. A legegyértelműbben tetten érhető ilyen utalás, hogy az alkotók amott a szilvásgombócnak, emitt pedig a palacsintának szenteltek külön énekszámot, és mindkettő az elégedettség, valamint az életigenlés kottába foglalt himnusza lett, egyben pedig az adott musicalek leginkább megjegyezhető húzódala, slágerszáma. Az énekszámok közül akad, amelyik sanzonszerű és elandalító, van amelyik játékos, de mindegyik az adott szereplő megírt karakteréhez illeszkedik, és annak aktuális lelkiállapotára reflektál, miközben magát a szöveget is árnyalja alkalomadtán. Ráth Orsolya kritikája a Deszkavízió színházi blogon.
Szombaton, december 9‑én bemutatták a Vígszínházban a Pinokkió című mese zenés színpadi adaptációját, amelyben a címszerepet a királyhelmeci származású, 27 éves Dino Benjamin alakítja. Juhász Katalin beszámolója a premierről az Új Szó szlovákiai magyar hírportálon.
»Rudolf Péterék hatalmas bejelentést tettek: Presser Gáborról és a Vígszínházról van szó« kürtölte világgá a Blikk névtelen cikkének szalagcíme, és bár kevésbé idióta tálalásban, de szinte mindenhol végigfutott a nagy hír: Presser Gábor zeneszerző és Sztevanovity Dusán szövegíró A padlás óta először dolgozik együtt musicalen. Urfi Péter kritikája a Jó Blogon.
A hétvégén bemutatták a Vígszínházban a Pinokkiót. Az új zenés darab zeneszerzője Presser Gábor, szövegírója pedig Sztevanovity Dusán. Nem is hinnénk, de az alkotók A padlás óta először dolgoztak együtt musicalen. A Színházvilág.hu beharangozója.
Bemutatták a Vígszínházban a Pinokkió című mese zenés színpadi adaptációját. Carlo Collodi 1883‑as művét Keresztes Tamás állította színpadra, a darab zenéjét Presser Gábor szerezte, a 21 dal szövegét Sztevanovity Dusán írta négyet kivéve, amit maga Presser jegyez. A musical 2023. december 9‑i bemutatóját telt ház fogadta. A kétfelvonásos előadás végén a közönség hosszú tapsviharral köszönte meg a színészek, a zenészek és az alkotók munkáját. Rimay Ádám kritikája az Indexen.
Szombat este hivatalosan is elkezdődött a palacsinta korszaka a Vígszínházban, bár a szilvásgombócnak is meg kell maradnia, mert továbbra is nagy szükségünk van rá. Itt a Pinokkió, a Presser Gábor és Sztevanovity Dusán nevével fémjelzett új zenés családi mesejáték, avagy road movie, és már csak az a kérdés, hogy függőséget fog-e ez is okozni, ahogy A padlás, majd később a Dzsungel és a PUF. MakkZs kritikája a Mezei néző színházi blogon.
Nagyon boldogok vagyunk, hogy eljött ez a pillanat, hiszen hónapok óta tartó komoly munka eredményét láthatták végre nézőink. Gratulálunk Presser Gábormak és Sztevanovity Dusánnak a varázslatos zenéért, Keresztes Tamásnak a hihetetlen és ötletgazdag rendezésért és díszletért, valamint a csodálatos szövegkönyvért, melyet Benedek Alberttel és Kovács Krisztinával közösen írt, Giliga Ilkának a káprázatos jelmezekért, Auer Alexandrának és Sánta Balázsnak az előadás fantasztikus látványvilágában való közreműködéséért és az összes többi alkotónak. Hálásak vagyunk a közönségnek a kitartó vastapsért, bízunk benne, hogy ez a lelkesedés még évtizedekig kitart, és generációk fognak felnőni ezen ez az előadáson. A Vígszínház Facebook-bejegyzése és Gordon Eszter fotói a bemutatóról.
Már csak 1 nap és lehullanak a faforgácsok, Dzsepettó leteszi a vésőt, és elkezdődnek Pinokkió kalandjai az asztalosműhelytől, bábszínházon és cirkuszon át, Játékországon keresztül a tengerig! A Vígszínház videója.
A Vígszínház 10‑től 100 éves korig szóló zenés családi roadmovie-jában Pinokkió kalandjai asztalosműhelytől bábszínházon és cirkuszon át, Játékországon keresztül a tengerig vezetnek. Miközben apukáját, Dzsepettót keresi, olykor egy tücsök, máskor a Macska és a Róka, egy ősz hajú tündér vagy éppen Kanóc fakad dalra. A Pinokkiót Keresztes Tamás rendezésében, Presser Gábor és Sztevanovity Dusán dalaival december 9‑én és 10‑én mutatjuk be a Vígszínházban. A hétfős zenekar által élő zenével kísért előadásban többek között Dino Benjamin, Borbiczki Ferenc, Majsai-Nyilas Tünde, Méhes László, Waskovics Andrea, Hegyi Barbara, Kern András, Seress Zoltán, Halász Judit, Igó Éva és Szántó Balázs lépnek színpadra. A Vígszínház beharangozója.
Pinokkió címmel új zenés darabot mutat be a Vígszínház december 910‑én. Presser Gábor zeneszerző és Sztevanovity Dusán szövegíró A padlás óta először dolgozott együtt musicalen. »Rudolf Péter, a Vígszínház igazgatója kérte fel Keresztes Tamást a Pinokkió megrendezésére, ő pedig Dusánt és engem a zenés mű elkészítésére« mondta Presser Gábor. A Színház Online beharangozója.
December 9‑én és 10‑én mutatják be Keresztes Tamás rendezésében, Presser Gábor és Sztevanovity Dusán dalaival a Pinokkiót a Vígszínházban. A hétfős zenekar által élő zenével kísért előadásban mások mellett Dino Benjamin, Borbiczki Ferenc, Majsai-Nyilas Tünde, Méhes László, Waskovics Andrea, Hegyi Barbara, Kern András, Seress Zoltán, Halász Judit, Igó Éva és Szántó Balázs lépnek színpadra. Az alkotók a Disney-mese helyett az eredeti Collodi-regényre támaszkodtak. A Fidelio beharangozója.
A Disney-verzióknál »igazabb, komorabb, piszkosabb«, ugyanakkor meseszerűbb és csapongóbb fantáziájú Pinokkió-feldolgozást állít színpadra a Vígszínház. A »családi road movie-hoz« az alkotók Carlo Collodi 1883‑as, eredeti történetéhez nyúltak vissza, a zenéket és dalszövegeket pedig Presser Gábor és Sztevanovity Dusán szerezte, a főbb szerepekben mások mellett: Dino Benjamin, Hegyi Barbara, Kern András, Halász Judit. Fekete Norbert riportja a mobil Népszava YouTube-csatornán.
A padlás után először jegyzi együtt a dalokat Presser Gábor és Sztevanovity Dusán a Vígszínház Pinokkiójában, és Keresztes Tamás rendezésében olyan emblematikus színészek bukkannak fel a 10100 éveseknek szóló előadásban, mint például Halász Judit, Hegyi Barbara, Igó Éva, Kern András vagy Seress Zoltán. A Disney-mesés verzió helyett a Vígben az eredeti Collodi-regényből indultak ki, aminek a sztorija annyira kalandos és sokrétegű, hogy akár nyolcrészes Netflix-sorozatot is lehetne forgatni belőle. Most road movie lett, ami leginkább egy naiv gyermek nagy hazatérés-története, és arra is tanít, hogy fogadjuk el, ha valaki nem olyan, mint mindenki más. G. Tóth Ilda írása a Forbes magazinban.
10 nap múlva bemutatjuk! December 9‑től látható a Pinokkió zenés családi roadmovie, Keresztes Tamás rendezésében, Presser Gábor zenéjével és Sztevanovity Dusán dalszövegeivel. A Vígszínház videója.
A következő vígszínházi bemutatónk, a Pinokkió próbái már javában zajlanak. Pinokkió, a fából faragott bábu életre kel, és olyan kalandokba keveredik, amelyek mindannyiunk számára tanulságosak és szórakoztatóak egyben. Arról szól, hogy mi történik, ha az ember hazugságokba keveredik, és mennyire fontos is az őszinteség. Videónkból kiderül, hogyan telt az olvasópróba, lessetek bele! A Vígszínház Facebook-bejegyzése és videója.
A zenés családi roadmovie Keresztes Tamás rendezésében, Presser Gábor zenéjével és Sztevanovity Dusán dalszövegeivel december 9‑től lesz látható a Vígszínházban. A Pinokkió új, vígszínházi változata igyekszik minél jobban megmutatni a Collodi-mese csapongó fantáziáját, játékosságát és humorát. Az előadás főbb szerepeiben Dino Benjamin, Borbiczki Ferenc, Hegyi Barbara, Kern András, Seress Zoltán, Majsai-Nyilas Tünde, Halász Judit, Igó Éva, Méhes László, Waskovics Andrea, Szántó Balázs és Varga-Járó Sára (e. h.) lesznek láthatók. A Vígszínház híre, Dömölky Dániel fotói az olvasópróbáról.
Szeptember 7‑én Abaházi Csaba beszélgetett Presser Gáborral a Retro Rádió Abaházi Presszó című műsorában a szeptemberoktóberi Aréna-koncertekről, a Pinokkióról és még sok minden másról.
"Következő évadunk egyik legjobban várt bemutatója a Pinokkió. A zenés családi roadmovie december 9‑től lesz látható a Vígszínházban, Keresztes Tamás rendezésében, Presser Gábor zenéjével és Sztevanovity Dusán dalszövegeivel. A Pinokkió új, vígszínházi változata igyekszik minél jobban megőrizni és megmutatni az eredeti Collodi-regény csapongó fantáziáját, játékosságát és humorát.
Nézzétek meg az első énekes összpróbán készült werkfilmet!" A Vígszínház Facebook-bejegyzése.